שאלות תשובות

שאלות כלליות

בכל טיסה לחו”ל חשוב לעשות ביטוח נסיעות. הביטוח הישראלי הרגיל שאותו אנו משלמים אינו תקף במידה וקורה משהו מחוץ לגבולות ישראל, ועל כן חשוב לעשות ביטוח נסיעות בעלות נמוכה שיכסה כל אירוע רפואי הקורה בחו”ל. עלות אירוע רפואי בחו”ל יכולה לעלות עשרות אלפי דולרים, ולפעמים אף מעבר לכך, ולכן חשוב שכל נוסע ישראלי יבטח את עצמו.

שירות מעולה, יחס אישי. אנחנו תמיד נהיה שם עבור המבוטחים שלנו, זמינים תמיד, הם לא יצטרכו לרדוף אחרי חברות הביטוח. אנחנו מבטחים אלפי סטודנטים בשנה כבר 20 שנה, יש לנו כוח צרכני מול חברות הביטוח ותנאים מיוחדים.

אנחנו עובדים עם כל חברות הביטוח, מקבלים את העמלות ישירות מול חברת הביטוח ולא על חשבון המבוטח, ולכן המבוטח מקבל את אותו מחיר כמו לו היה עושה ישירות מול חברת הביטוח. בניגוד לענפי ביטוח אחרים, במקרה של ביטוח נסיעות לחו”ל אין עמלת הסוכן שהלקוח משלם. אנחנו לא נמליץ על חברה כזו או אחרת, תמיד נתאים את הפוליסה המתאימה ביותר ללקוח.

מאז שהחלה הקורונה, רוב חברות הביטוח מבטחות עד 180 ימים. דרך סוכנות “נחלים” נוכל ברוב המקרים להאריך את תקופת הביטוח עד לשנה.

בניגוד למה שמקובל לחשוב, אין הבדל בעלות הפוליסה בין אם טסים למזרח הרחוק, דרום אמריקה או אפילו למדינות אירופה. ההבדל היחיד בעלות הוא הביטוח הוא בין ארה”ב לשאר העולם, כאשר עלות תעריף הביטוח היומי לארה”ב יקר יותר לעומת שאר העולם.

ביטוח נסיעות הוא ביטוח רפואי לחו”ל המכסה כל דבר שקשור בהיבט הרפואי. החל מכאב ראש קטן ועד אשפוז גדול. במידה ולא מרגישים טוב, ניתן ללכת לרופא, לקבל תרופות מרשם לשמור קבלות והביטוח מכסה את זה. לא חייבים להגיע למצב של אשפוז כדי להפעיל את הביטוח. 

יש להבחין בין טיפול רפואי כתוצאה מכך שלא מרגישים טוב לעומת בדיקות שגרתיות, שאת זה הפוליסה אינה מכסה. במידה ותחליטו לעשות בדיקות שגרה כמו בדיקת דם, מעקב רפואי, בדיקות הריון וכו’, רק כדי לוודא שהכל תקין, ביטוח הנסיעות לא יכסה את זה.

כמו המבוגרים, גם ילדים ותינוקות שעשו פוליסת ביטוח טרם נסיעתם מכוסים מבחינה רפואית לכל עניין רפואי שאינה ביקורת שגרה.

הביטוח הרפואי, לא משנה באיזו חברת ביטוח עשיתם אותו, יכסה כל דבר שקשור בהיבט הרפואי שקרה במהלך הטיול. אם נפלתם או החלקתם וכתוצאה מכך הופניתם לבדיקת רנטגן, הביטוח יכסה את זה במידה ויש הפניה מרופא המעיד על הצורך בבדיקה ובטיפול זה. רצוי לקבל את אישור חברת הביטוח לפני שעושים בדיקות מיוחדות כדי שלא תגלו פתאום שחברת הביטוח לא מכסה את זה.

אנחנו ב”נחלים” דואגים לכל הליך התביעה מול חברת הביטוח ונדאג שתקבלו את מלוא הסכום המגיע לכם בעבור טיפול רפואי או כל אירוע אחר שעברתם. סוכנות ביטוח קיימת בדיוק לדברים האלה, כדי לחסוך לכם כאב ראש מיותר ולמנוע טרטורים כדי שתקבלו את כספכם. חשוב לשמור את כל הקבלות והניירת הרפואית בכל אירוע רפואי על מנת שיהיה ניתן להעביר את המסמכים בהקדם לחברת הביטוח ולוודא טיפול מהיר בתביעתכם. מהירות הטיפול בתביעות וקבלת ההחזר משתנה מחברה לחברה.

זוהי שאלה כללית. יש הרבה דברים שכדאי לבדוק מול חברת הביטוח וזה משתנה בהתאם לאופי הטיול שאתם מתכננים. 

למשל, רצוי לבדוק מהו הכיסוי שמקבלים, מה גובה הכיסוי שמקנות ההרחבות השונות במידה ועושים אותן, האם יש השתתפות עצמית עבור הפעלת הביטוח, מה כולל הביטוח לקורונה, מהי עלות הפוליסה ליום, תוך כמה זמן מקבלים החזר ועוד. על כל השאלות האלה נוכל לענות לכם ב”נחלים” מבלי שתצטרכו לבדוק בעצמכם בכל חברות הביטוח השונות.

הרבה אנשים רוצים לבטח מכשיר אלקטרוני, למשל הסלולר או מחשב נייד, ולא לוקחים בחשבון מה הכיסוי המירבי שחברת הביטוח תשלם במקרה והמכשיר נגנב או נאבד. בחברה מסוימת תקבלו עבור גניבת טלפון נייד 750$ לפני ניכוי השתתפות עצמית, ואילו חברה אחרת תשלם עד 2000$ במקרה של גניבה או אובדן.

גם בנושא של ספורט אתגרי אנשים לא תמיד שואלים מה הכיסוי מכסה. יש למשל חברה אחת שבה גלישת גלים לא נחשב כספורט אתגרי ולכן אם טסים לחודש גלישה בחו”ל, כדאי לבחור בחברה זו שבה לא תשלמו תוספת על הרחבה זו ותחסכו עשרות דולרים. בחברה אחרת מחויבים להוסיף הרחבה על ספורט אתגרי לכל התקופה.

אם מחליטים להאריך את השהייה בחו”ל, חשוב להאריך את תקופת הביטוח. כאמור, הגבול המירבי אצל כל חברות הביטוח הוא 180 ימים. היתרון שבסוכנות כגון “נחלים”, הוא שאפשר להאריך במקרים רבים מעבר לגבול המירבי וגם במקרים אחרים כמו נוודות דיגיטלית, אפילו לעשות את הביטוח מחו”ל, מה שלא מתאפשר לעשות ישירות דרך חברת הביטוח.

באופן כללי, במידה ונותק הקשר עם המבוטח ולא ידוע מקום הימצאו, חברת הביטוח תפעל לצורך איתור המבוטחים. סעיף החילוץ בא לידי ביטוי כאשר המבוטח אינו יכול להגיע בכוחות עצמו למקום מבטחים.

אף פעם לא נדע מה צופן בחובו העתיד, ובדיוק בשביל זה נועד הביטוח. מה יקרה אם חס וחלילה גלי צונאמי יפגעו בחופי תאילנד כפי שאירע בעבר? עלות סעיף האיתור, חיפוש וחילוץ אינה גבוהה, וזה מגיע בדרך כלל כבילד-אין בכל פוליסה, וכל מבוטח יכול לבטלו בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי.

ביטוח לסטודנטים

אנחנו ממליצים לעשות ביטוח דרך חברה ישראלית ולא להסתמך רק על הביטוח המקומי שמקבלים במדינת היעד, ממגוון סיבות: 

  • גובה הכיסוי הביטוחי – בפוליסות של החברות המקומיות הסכומים המירביים עומדים על אלפי יורו או עשרות אלפי יורו בלבד, בעוד בפוליסה הישראלית הסכומים מגיעים עד 5 מיליון דולר.
  • הטסה רפואית לישראל להמשך טיפול – הרפואה בישראל מקצועית וטובה יותר מהרבה מאוד מדינות בעולם. במקרה של ניתוח חירום, הפוליסה הישראלית יכולה לכסות הטסה רפואית לישראל במידת הצורך, מה שלא מכוסה באף פוליסה מקומית בחו”ל. רק השנה היה לנו מקרה שבו החזרנו לישראל סטודנטית מלטביה בהטסה רפואית מיוחדת, בעלות של 200,000 ₪! 
  • במקרה של אשפוז של הסטודנט/ית בבית חולים בחו”ל, יש כיסוי בפוליסה הישראלית להטסה של בן משפחה לחו”ל כולל הוצאות טיסה ולינה כדי שהסטודנט/ית לא יהיו לבד.
  • התייעצות עם רופא ישראלי ללא עלות – בפוליסה הישראלית יש כיסוי לאפשרות של שיחת וידאו או שיחת טלפון בעברית עם רופא ישראלי, ובמידת הצורך הנחיות להמשך טיפול, ללא עלות וללא השתתפות עצמית.
  • כיסוי גלובלי – הפוליסה הישראלית תקפה בכל מדינות העולם (למעט ישראל ומדינות אויב), לעומת הפוליסה המקומית שתקפה רק במדינה שבה הסטודנט לומד.
  • הרחבה לספורט חורף וספורט אתגרי – סטודנטים רבים יוצאים לחופשת סקי כדי להתאוורר בין המבחנים, ובפוליסה הישראלית דרך “נחלים” ניתן להוסיף כיסוי לספורט חורף על ידי שליחת הודעת ווטסאפ 24-48 שעות לפני, ואנו נוסיף את הכיסוי לימי הסקי בלבד. מרבית הפוליסות המקומיות אינן מכסות סעיפים אלו לעומת הביטוח הישראלי.
  • רפואה פרטית – סטודנטים המבוטחים בפוליסה הישראלית יכולים לגשת לכל רופא שהם צריכים במידה ואינם מרגישים טוב או מקרה חירום, לעומת כיסוי לרפואה ציבורית בפוליסות מקומיות.

כמו בכל דבר הקשור לביטוח נסיעות לחו”ל, תמיד חשוב לעשות את הביטוח לפני היציאה מהארץ. אבל במקרה שהסטודנט נמצא כבר בחו”ל, ונתקע ללא ביטוח, נוכל לבחון את האפשרויות השונות ולהציע מגוון פתרונות כדי לתת מענה לסטודנט.

ביטוח לנוודים דיגיטליים

אנחנו עובדים עם כל חברות הביטוח ונוכל להציע ביטוח לחו”ל לתקופה של עד 180 ימים ברוב המקרים. בחברת ‘כלל’ נוכל לבטח נוודים דיגיטליים לחצי שנה, ולאחר מכן בסבירות גבוהה שנוכל להאריך את תקופת הביטוח לחצי שנה נוספת.

יש לנו הסדרים מיוחדים עם חלק מחברות הביטוח, ולפיהם נוכל להפיק פוליסת ביטוח נסיעות לנוודים דיגיטליים שנמצאים כבר בחו”ל ונתקעו ללא ביטוח. כל מקרה לגופו.

כל חברות הביטוח הישראליות דורשות שהמבוטח יהיה חבר בקופת חולים בארץ כדי להפיק פוליסה. מנותקי תושבות לרוב מבטלים את קופת החולים הישראלית ועל כן בעייתי להפיק פוליסת ביטוח של חברה ישראלית במקרה הזה.

לנחלים יש מגוון מוצרים ייחודיים לנוודים דיגיטליים, כולל אפשרות רכישה מחו”ל, אפשרות לרכישת ביטוח לתקופות ארוכות וכמובן רכישת ההרחבות בהתאם לצורך של הנוודים. כמו כן, הנוודים יכולים לבצע הרחבה לספורט אתגרי וספורט חורף לימים מסוימים במקום לרכוש את ההרחבה לכל התקופה, ובכך לחסוך עשרות דולרים על ביטוח. צוות נחלים עומד לרשותכם בכל אמצעי תקשורת, לרבות ווטסאפ לנייד של המשרד. 

בניין משרדים עם שילוט

שנהיה בקשר?

Let's Get Creative.